piątek, 8 stycznia 2016

Once Upon a Time w polskiej telewizji!


Once Upon a Time musi mieć dobrą oglądalność, ponieważ Fox Polska po raz kolejny wyemituje nowe odcinki serialu.

Premiera pierwszej połowy piątego sezonu serialu opowiadającego o Storybrook i Zaczarowanym Lesie miała miejsce 27 września 2015 roku. Ostatni odcinek przed zimową przerwą wyemitowany został 29 listopada 2015 roku i spowodował że fani, jak zwykle, odczuli ogromny niedosyt braku nowych wydarzeń. Dla przypomnienia - Once Upon a Time wraca z drugą częścią piątego sezonu 6 marca 2016 roku.

Polska nie musi się jednak o nic martwić. Zamiast oglądać Dawno Dawno Temu w podrzędnej wersji online, mamy okazję zobaczyć to w telewizji w polskiej wersji językowej!Kiedy?

Pierwsze dwa odcinki piątego sezonu Once Upon a Time będą puszczone na Foxie już w tę niedzielę, 10 stycznia 2016 roku, odpowiednio o 20:05 oraz 21:00.
Na stronie już możemy znaleźć informację, że trzeci odcinek będzie miał swoją emisję tydzień później - w niedzielę 17 stycznia 2016 roku o 20:05.


Opisy odcinków (źródło - oficjalna strona Fox)

S05E01 - Mroczna Emma (The Dark Swan)

Natychmiast po przemianie w Mroczną Panią, Emma znika, a bohaterowie muszą zewrzeć szyki, żeby ją ratować. Najpierw jednak muszą ją odnaleźć, co będzie wymagać pomocy ze strony mało prawdopodobnego sojusznika. Tymczasem w Zaczarowanym Lesie, Emma zmaga się z powstrzymaniem swoich mrocznych zapędów, w miarę jak szuka Merlina w nadziei, że ten może powstrzymać jej przemianę. W drodze do Camelotu, uzyskuje pomoc od rezolutnej i odważnej wojowniczki, księżniczki Meridy, jak również Króla Artura i jego Rycerzy Okrągłego Stołu.S05E02 - Cena (The price)

Usiłując chronić Emmę, Regina rusza do działania w zaskakujący sposób, który przetestuje jej gorliwość jako siły dobra. Król Artur i Królowa Ginewra urządzają bal, by powitać bohaterów w Camelocie, ale gdy podczas świętowania dochodzi do zabójczego zwrotu, David i Robin muszą wkroczyć do akcji, bo inaczej stracą kluczowy atut w walce o uratowanie Emmy. Z powrotem w Storybrooke, Hak stosuje wypróbowaną technikę, w nadziei na sprowadzenie Emmy z powrotem do światła, podczas gdy bohaterowie odkrywają, że pewien niespodziewany bagaż z Camelotu przywlókł się z nimi do domu.
S05E03 - Stolica Zguby (Siege perilous)

W Camelocie, bohaterowie gorączkowo pracują nad uwolnieniem Merlina. Zdeterminowany, by pomóc Emmie, David wyrusza na poszukiwania magicznej relikwii, której Regina może użyć do nawiązania kontaktu z uwięzionym czarnoksiężnikiem. Artur nalega by mu towarzyszyć, ponieważ czekające go niebezpieczeństwa są większe niż można sobie wyobrazić. Tymczasem Mary Margaret odkrywa, co stało się z jej starym przyjacielem Lancelotem. Z powrotem w Storybrooke, Artur prosi Davida o pomoc w złapaniu złodzieja, który zagraża bezpieczeństwu mieszkańców Camelotu. Po drugiej stronie miasta, Emma zwraca się o wsparcie do targanego przeciwnościami Haka przed wprowadzeniem w życie swojego planu wyciągnięcia Excalibura ze skały.
S05E04 - Rozbite Królestwo (The Broken Kington)

Po otrzymaniu zagadkowego ostrzeżenia od Lancelota odnośnie intencji Artura, Mary Margaret zdaje sobie sprawę, że władca Camelotu może być największym zagrożeniem dla bohaterów, a gdy nie jest w stanie przekonać Davida o niebezpieczeństwie, postanawia wziąć sprawy we własne ręce. Tymczasem niezachwiana miłość Haka do Emmy zapewnia iskierkę nadziei w jej walce przeciwko bezlitosnemu głosowi Rumpelsztyka. W retrospektywie z Camelotu, Ginewra wyczuwa, że Artur zatraca swoje wartości, opanowany obsesją uczynienia z Excalibura całości, zatem wyrusza z Lancelotem na własne poszukiwania jądra ciemności. W Storybrooke, Mroczna Emma uwalnia tajemniczą broń w kolejnej fazie swojego planu odnalezienia odważnej duszy, która wyciągnie Excalibur ze skały.
S05E05 - Łapacz Snów (Dreamcatcher)

W Camelocie, w miarę jak Mary Margaret i David usiłują odzyskać sztylet Mrocznego Pana, Emma używa łapacza snów do zajrzenia w przeszłość i sprawdzenia, w jaki sposób Merlin został zamieniony w drzewo. Emma i Regina wspólnie znajdują kluczowy składnik konieczny do uwolnienia Merlina, ale oznacza to wyścig z Arturem, który nie chce, by czarodziej został uwolniony. Tymczasem zachęcony przez swoje mamy, Henry zbiera się na odwagę, by zaprosić Violet na randkę. Z powrotem w Storybrooke, bohaterowie włamują się do domu Emmy, mając nadzieję na zlokalizowanie Golda, a to, co znajdują daje im wgląd w ostateczną rozgrywkę Emmy. Z dala od oczu ciekawskich, Merida wyrusza z misją powierzoną jej przez Emmę i zaczyna kształtować Golda na bohatera, którego potrzebują do wyjęcia Excalibura.
S05E06 - Niedźwiedź i łuk (The Bear And The Bow)

W retrospekcji z Camelotu, przypadkowe spotkanie z Merlinem, Davidem, Hakiem i Belle daje Meridzie nową nadzieję na uratowania swoich braci z rąk uzurpatorskich klanów z DunBroch. Nie chcąc pozostawić wszystkiego losowi, Merida zabiera Belle w niebezpieczną podróż, która kończy się bezcenną lekcją odwagi. W Storybrooke, Regina, Mary Margaret i David odkrywają zaklęcie, które pozwoli jednemu z wybranych przez Merlina możliwość skomunikowania się z nim, a gdy Arturowi nie udaje się dotrzeć do zaginionego czarnoksiężnika, bohaterowie zaczynają nabierać podejrzeń. Tymczasem Emma rozkazuje Meridzie zabicie Belle, w nadziei na wymuszenie bohaterskiej przemiany Golda. Ponieważ Merida nie jest w stanie sprzeciwić się rozkazom Emmy, Gold musi zdobyć się na odwagę i walczyć o życie Belle lub ryzykować, że ją na zawsze utraci.
S05E07 - Nimue (Nimue)

W Camelocie, Merlin dowodzi misją zjednoczenia sztyletu z Excaliburem, by móc użyć tej broni do uratowania Emmy od ciemności zagrażającej jej duszy. Z ciągnącą się za nimi Zeleną, Hak, Mary Margaret, David, Regina i Robin wkradają się do zamku Artura, by zabrać złamany miecz maniakalnemu królowi. Tymczasem Merlin zabiera Emmę w podróż, by skonfrontować się ze swoim starożytnym wrogiem i odzyskać świętą iskrę, której potrzebuje do przekucia Excalibura. Obie strony zostają poddane próbie, ale jedna z nich doznaje ciosu, który może wykoleić całą operację. W retrospekcji, na wiele lat przed Erą Artura, młody Merlin znajduje cel po tym, jak zostaje obdarowany magią i nieśmiertelnością, ale gdy zakochuje się w młodej uciekinierce imieniem Nimue, wszystko się zmienia, ponieważ ich romans wywołuje szereg zdarzeń, które dotykają każdego z naszych dzisiejszych bohaterów.
S05E08 - Narodziny (Birth)

Napięcie w Camelocie sięga zenitu, gdy Merlin znajdujący się teraz pod kontrolą Artura, daje Emmie ultimatum – albo przekaże sztylet Mrocznego Pana wraz z prometejską iskrą, albo on zabije jej całą rodzinę. Odmawiając poddania się, Emma i nasi bohaterowie ścierają się z Arturem, Merlinem i Zeleną w epickiej bitwie magii i silnej woli. Gdy koniec jest już bliski, Emma zmuszona zostaje do podjęcia bolesnego wyboru, którego nikt nie przewidział. Z powrotem w Storybrooke, ciąża Zeleny w tajemniczy sposób przyspiesza, a Hak desperacko stara się uzyskać odpowiedzi od Mrocznej Emmy.
S05E09 - Król Niedźwiedź (The Bear King)

Zelena i Artur udają się w podróż do DunBroch, z misją odzyskania zaczarowanej relikwii, która zapewni potrzebną im przewagę, by pokonać Emmę i naszych bohaterów. W drodze spotykają Meridę – księżniczka poszukuje Czarownicy, u której dług zaciągnął jej zmarły ojciec, Król Fergus. Chcąc go teraz spłacić, Merida angażuje do pomocy dwie przyjaciółki, Mulan i Ruby, ale by zadowolić Czarownicę i uratować DunBroch, musi najpierw odkryć tożsamość rycerza, który zabił jej ojca. W retrospekcji, szkoląc się do walki, Merida uczy się czym jest odwaga i honor, po czym wyrusza u boku Fergusa do niesławnej bitwy, w której ten utracił życie.
S05E10 - Złamane Serce (Broken Heart)

W retrospekcji z Camelotu, Hak staje się Mrocznym Panem, po czym odżywa jego pragnienie zemsty na Rumpelsztyku. Gdy Emma i Hak nie zgadzają się co do najlepszego sposobu postępowania, ujawnione zostają ostatnie elementy układanki, w miarę jak wydarzenia w Camelocie dobijają do współczesności i jesteśmy świadkami napiętej konfrontacji pomiędzy siłami światła i ciemności, która wprowadza naszych bohaterów na kurs kolizyjny z przeznaczeniem. Tymczasem w Storybrooke, wiekowa żądza zemsty Haka w stosunku do Golda naraża losy obu na niebezpieczeństwo. Miłość Emmy przechodzi ostateczną próbę, gdy stara się przekonać Haka, by odwrócił się od ciemności zanim ona, Mary Margaret, David i Regina wyruszą z nową misją po tym, jak uwolnione zostaje niespodziewane zło.
S05E11 - Łabędzi Śpiew (Swan Song)

Storybrooke znajduje się w trakcie oblężenia przez siły ciemności, w miarę jak wszyscy zmartwychwstali Mroczni obierają sobie za cel żyjącą duszę, by złożyć ją w ofierze i powrócić do świata żywych. W obliczu nieuchronnego przeznaczenia, Gold radzi Mary Margaret, Davidowi i reszcie bohaterów, by ci spędzili ostatnie, umykające chwile ciesząc się towarzystwem swoich bliskich. Jednakże Emma nie zamierza się poddawać, wiedząc, że ciąży na niej odpowiedzialność za naprawienie szkód, których się dopuściła będąc Mroczną Panią – jest jednak jeden problem, Mroczny Hak. Gdy ci dwoje staną do walki, a stawką będzie los Storybrooke, postępowanie Haka zdruzgocze Emmę w sposób, jakiego nikt nie przewidział. W retrospekcji z Krainy Baśni, Zła Królowa testuje siłę charakteru Haka, zmuszając go do konfrontacji z demonem z jego przeszłości, zanim zatrudni go do pozbycia się jednego z jej własnych.
Czy mam w swojej ofercie Fox?

Jeżeli nie wiesz, czy masz w swojej ofercie kanał Fox, wystarczy sprawdzić jego dostępność u dostawcy telewizji. Przykładowo w nc+ Fox HD zajmuje kanał nr 54, a w Cyfrowym Polsacie - 47.Życzę Wam miłego oglądania :)
Ja już nastawiłam nagrywanie!Chcesz być na bieżąco z nowościami?

1. Obserwuj bloga (prawa kolumna; jeśli jesteś na telefonie, wyświetl wersję na komputer).
2. Odwiedź mojego Facebooka - KLIK!

6 komentarzy :

 1. OUAT <3 <3 <3
  "fani, jak zwykle, odczuli ogromny niedosyt braku nowych wydarzeń." Chyba przeogromny XD
  "Dla przypomnienia - Once Upon a Time wraca z drugą częścią piątego sezonu 6 marca 2016 roku." Wiem. Pamiętam. Czekam. Dopiero w marcu D:
  Foxa raczej nie mam, ale skjbcjasnoJajkd.
  Przy czytaniu opisu Swan Song znowu miałam łzy w oczach.
  Post świetny. I świetny temat XD

  Miłego oglądania!

  Jakiś taki dziwny ten mój komentarz, no ale cóż :P

  OdpowiedzUsuń
 2. KOCHAM ONCE! NIE MOGĘ SIĘ DOCZEKAĆ NOWYCH ODCINKÓW! ♡♡♡♡

  OdpowiedzUsuń
 3. Czekaj... Zmieniłaś koncepcję, tak? Bo wiesz, najpierw miało być o książkach, a teraz wchodzę na bloga z nadzieją, że jest jakiś post, a tu wszystko się kompletnie zmieniło. Kurczę, szkoda, ale to twój blog, twoje królestwo, więc się nie czepiam :). Osobiście seriali nie oglądam, ale na pewno są tu ludzie, którzy je uwielbiają i zostaną na blogu. Ja na razie odchodzę, ale jak tylko przełamię się do obejrzenia jakiegoś serialu, to - mam nadzieję - wrócę :D.
  Weny życzę c:

  OdpowiedzUsuń
 4. Hej. Uwielbiam ten serial. Już jest 6 sezon. Czy wiesz kiedy i gdzie będzie można to obejrzeć.??

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. 6 sezon (nawet jego pierwsza połowa) nadal jeszcze się nie skończył nawet w Stanach, więc u nas w Polsce nie poruszono nawet tego tematu. Jak tylko się pojawi jakaś informacja będę informować na blogu albo na swojej stronie na Facebooku :).

   Usuń
  2. Pozostają ci ewentualnie strony internetowe...

   Usuń

Szablon dla Bloggera stworzony przez Blokotka